המלצות

מטיילים ממליצים על טיולי הבוטיק לרומניה של קא לה מאמא

"חזרתי אמש מתשעה ימים של טיול אוכל בנופי רומניה, טיול שמוציאה "קאלא-מאמא" של לאה גונן עם המדריך הישראלי המקצועי אובידיו נאן. השלוב המנצח של לאה ואובידיו, המסלול הירוק והמגוון, שכיות החמדה שאחוז קטן מהמטיילים הישראלים זוכה להגיע אליהם בטיול פרטי או בקבוצות טיול מאורגנות, הצימרים-הפנסיונים המיוחדים בפסגות או בכפרים המגישים אוכל מחומרי גלם טריים-אורגניים שנאספו בחצר הבית שעות בודדות קודם לכן ולעתים גם דקות ספורות לפני שעלו למחבת.

המוזיאונים הקטנים והייחודיים- מוזיאון העץ, מוזיאון כובעי הקש, המוזיאון הימי, מוזיאון הצייד, מוזיאון הביצים המצויירות, מוזיאון פופה. בתי הכנסת העתיקים, המפגשים עם האוכל ויוצריו המקומיים, סדנאות האוכל של לוקרצ'ה ושל וואנה-שתי נשים מדהימות. הכנת הבולז בכפר אצל הצ'ובאן, הקרמיקה השחורה, מכרה המלח, סכר ומעבר ההרים בביקאז, המבצרים סיגישוארה, סבטה, טורגו מארש העיר ההונגרית, מעבר ההרים בחלביצ'ה, המנזרים האדום והכחול, האגם האדום, הגולש ההונגרי שבבורזון, פוייאנה ברשוב, בושטיין וסיניה, שהפכו למסע חובק חוויות, במסגרת אינטימית (קאלא-מאמא) והדרכה מושלמת של אובידיו.

אני משאירה כאן המלצה חמה בלי שאסייג בה אף לא השגה אחת."

ריקי ברוך, בטעם של עוד, 2017

יעקב ביזינסקי, טיול בטעם של עוד, 2016
"הייתי מרוצה, ואני יוצא להרבה טיולים, חבל על הזמן, ההדרכה, הארגון, הקבוצה, הכל! אובידיו הוא גם מדריך וגם חבר, לא חוסך בהסברים, יצאתי מרוצה מאוד, הייתי נוסע שוב.."

טובה כהן, טיול בטעם של עוד, 2016
"טיול מהנה מאוד, יש מגוון ושפע, אין מילים! ההדרכה והיחס של אובידיו היו 100 אחוז, והליווי של לאה היה טוב מאוד, היא עשתה זאת יפה, גיוונה וסדרה הכל."

מירי אבן, 

טיול טעימה ראשונה – 2015, טיול בטעם של עוד – 2016

"מטיילים בקבוצה קטנה ותשומת הלב אישית. טיול רגוע ונעים בכייף ובנחת. אובידיו מתוק אמיתי, ומדריך מצויין!"

בני ליבוביץ', טיול טעימה ראשונה, 2016
"ישנו בצימרים של משפחות, כל הטיול מלא אוכל של בית, אובידיו מדריך מדהים, בן אדם ואישיות בעל ידע רחב ולאה היא רוח חיה! כולם השתתפו והיה כייף."

אילן סגל, טיול בטעם של עוד, 2016
"טיול מאורגן לתפארת, אחד טיולים הטובים שטיילתי בהם, אם קרה משהו, לאה דאגה ישר וטיפלה בכל דבר שצץ"

פרח לוי,

טיול טעימה ראשונה – 2015, טיול בטעם של עוד – 2016
"קלאמאמא מיוחדת בזכות היחס האישי והליווי של לאה"

שושנה מילר,

טיול טעימה ראשונה – 2015, טיול בטעם של עוד – 2016
"זהו טיול בסגנון אחר, הצטרפתי כיוון ועניינו אותי סדנאות הבישול. זוהי חוויה משפתחתית, ביתית. לאה מקסימה, היה כייף גדול, מאוד נהננו!"

חנה שגב, טיול בטעם של עוד, 2016
"הטיול מאופיין בנוחיות ורגיעה, לאה עזרה מאוד, ודאגה להכל בצורה יוצאת מן הכלל."

טובה סוויד,

טיול טעימה ראשונה – 2015, טיול בטעם של עוד – 2016
"חוויה אחרת לגמרי! משתתפים בעלי אותם גילאים, קבוצה קטנה ומיוחדת"

בלהה הלחמי,

טיול טעימה ראשונה – 2015, טיול בטעם של עוד – 2016
"ביקרתי ברומניה לפני 16 שנים, לא חשבתי שיש עוד מה לחדש לי וטעיתי, לאה עשתה זאת בצורה מצוינת ואם משהו לא היה בסדר מיד הייתה מטפלת! אין מה להשוות לטיולים אחרים, כשלאה מארגנת מסלול היא מבקרת בכל מקום לפני ולוקחת את המשתתפים רק למקומות שהייתה בהם ונהנתה"

כרמית שגיא, טיול טעימה ראשונה, 2015

"אהבתי בטיול שהוא מותאם לקצב שלי. יש אפשרות להיעזר בנהג לעצירות להתפנות כשצריך. מדריך מקסים ומעולה. אהבתי את כל הפינוקים שאת לאה ארגנת והרעפת עלינו. אהבתי את מסלולי הטיול, סדנאות האוכל, המקומות המיוחדים והיפים שהשתכנו בהם. בקיצור – אהבתי את כל מסגרת הטיול.
אהבתי את ההתחשבות האישית פתרון בעיות שצצו לי במהלך הטיול (נפילת סוכר, עצירות להתפנות, פתרון בעיה באמצע הטיול של חדרים). פתרונות שלך שלא אצא בהוצאה כספית נוספת חורגת אם זה אפשרי. בקיצור, את המאמא שלי.
לכל מקום לינה היה ייחוד משלו, אני לא מומחית ברומניה אבל אחרי הטיול הזה אני מוכנה עוד לחזור."

מירה שטרן, טיול טעימה ראשונה, 2015
השתתפתי בטיול הראשון של ca la mama. לקראת הטיול התקיים מפגש מקסים לתיאום ציפיות, להיכרות עם שאר חברי הקבוצה, מפגש באווירה נעימה שהבטיחה ואף קיימה שכך יהיה גם בטיול. הטיול היה מובנה ומושקע, הקבוצה הייתה מצומצמת ואיכותית. המארגנת הייתה קשובה ואמפטית.
בטיול שלנו אחת המטיילות נצרכה לטיפול רפואי, בלת"ם! המארגנת נתנה מענה הולם, אחראי ואיכותי בלי שהדבר יגרע מהפעילות המתוכננת של הקבוצה.
לאה פשוט מהממת, ברגע שצצה בעיה היא מיד פתרה אותה בצורה הכי טובה. אפשר לסמוך עליה ב100 אחוזים.
מעבר למפגש עם המקומיים במקומות נידחים וסיור באתרים התיירותיים המוכרים השתתפנו בסדנת בישול של מאכלים מקומיים שהיה בונוס מקסים (ואני הרחוקה מבישול כרחוק מזרח ממערב – ספגתי, נהניתי והוקסמתי).
אמליץ על טיול במסגרת ca la mama לכל מי שמחפש טיול מאורגן ברומניה. אזור נהדר, אוכלוסיה חמה, חדש וישן ומעל הכול – ארגון מצוין ומארגנת מ ד ה י מ ה!"

שוש חכמון, טיול טעימה ראשונה, 2015
"טיול מהנה, יפה וטוב, לאה דואגת ומשקיעה, היה לה זמן ותשומת לב לכל אחד, זהו טיול בוטיק בקבוצה קטנה, הכל מצא חן בעיני".

רות קלפוס, טיול טעימה ראשונה, 2015
אהבתי בטיול את התנאים הפיסיים המצוינים, האוטובוס, מקומות הלינה, האוכל. הדרכה מעולה ובמינון הנכון של אובידיו. ההדרכה וארגון של לאה מצוינים. כל שהובטח קויים במדויק. הנהג אדיב ומשרה ביטחון.
ההתאמה בין התנאים הפיסיים ודרישות המסלול לגיל ולכושר של ממוצע הגילאים בטיול. זה היה ממש "בול פגיעה". בכל מטר במסלול. אהבתי את המדרג מהכפר לעיר 'הקטנה'. ועד לעיר הגדולה.
הערך שהפקתי מהטיול: אנשים של ארץ ישראל היפה… להכיר תרבות של ארץ שהייתה זרה לי לחלוטין. להנות מחיוכם של המקומיים. להבין איזה אוצרות טבע ותרבות יש בה. להנות מהנוף המדהים מהטבע הפראי. לכל מי שישאל – אמליץ לצאת. להנות להכיר את המדינה.
ולסיכום – מתאם מלא וישר ואף יותר מזה, בין ההבטחות של לאה ואובידיו לביצוע בפועל בשטח. אמינות מלאה!!!! אם תחליטו להתמחות בעוד מדינה שעוד לא ביקרנו בה. נשמח לטייל אתכם שוב…"

אורית עמיקם, טיול טעימה ראשונה, 2015
אהבתי את התכנון המדוקדק יחד עם הגמישות וההתאמה לדרישות ובקשות האנשים.
אהבתי את המקומות הלינה הייחודיים והמשפחתיים, את השילוב של ביקור בערים, תצפיות נוף, מוזיאונים מיוחדים וסדנאות אוכל.
הערך המוסף שהפקתי מהטיול הוא היכרות עם קבוצה נהדרת של אנשים כולל לאה ואובידיו המדריכים. ובנוסף עבורי ועבור בעלי זה היה היכרות קרובה עם הנופים והתרבות של הורינו שנולדו וגדלו ברומניה.
הייתי ממליצה לחבריי לנסות טיול כזה מאחר שלא צריך לדאוג לשום דבר אלא לצאת וליהנות מיחס חם ואישי וטיול מהנה וייחודי שלא יקבלו בשום חברה גדולה או סוכנות נסיעות רגילה."

שלוימיק שמיר,

טיול טעימה ראשונה – 2015, טיול בטעם של עוד – 2016
"היה מדהים, לא חשבתי שאראה נופים כאלה! ממליץ לכל הרומנים להצטרף למסלול"

ציפי פלדמן, טיול טעימה ראשונה, 2016
"הצטרפתי לטיול בעודי לא מכירה את רומניה כלל, הטיול היה נחמד מאוד. משפחתי קליל ונחמד."

לוסי סיבוני, טיול בטעם של עוד, 2016
"הכל היה פשוט נהדר! בתי המלון חמודים מאוד"

אורית נוי, טיול בטעם של עוד, 2016
"הגעתי לקלאמאמא דרך פרסום של חברה בפייסבוק, ותוך חצי שעה כבר סגרתי את ההשתתפות שלי בטיול, הכל קרה מהר, והייתי מרוצה מהכל."

נורית שטרן,

טיול טעימה ראשונה – 2015, טיול בטעם של עוד – 2016
"שנים לא הייתי בטיולים מאורגנים, אבל קלאמאמא מיוחדת באינטימיות של הטיול, ביחס האישי ובאוטובוס מרווח".

ישראלה לוי, טיול טעימה ראשונה, 2015
"התנהלות רגועה וכיפית, הכול נעשה בקצב נעים ובאיכות והתחשבות בכול. הספקתי להבין לראות ולהתרשם וליהנות מכול מגוון הפעילות שבטיול…טעימה מכול דבר ונתנה תמונה שלמה ונהדרת. טיול מושלם, הכל במסגרת הציפיות, לאה משקיענית ומקסימה, ואם לנסוע ולסמוך על מישהו אז זו לאה!.
לחבריי ממליצה לבחור בטיול כזה במתכונת הזו…האיכות ההדרכה והחברותא שדרגו טיול זה ברמות."

יפה ביבס, טיול טעימה ראשונה, 2015
"אובידיו הוא בן אדם מקסים, לאה הייתה פשוט מצוינת, נהננו מאוד, היה מושלם!"

 עדנה יורמן,

טיול טעימה ראשונה – 2015, טיול בטעם של עוד – 2016
"האווירה שלאה יצרה הייתה חמה, טובה ומקרבת, לא יכול להיות יותר טוב, טיול מוצלח מאוד!"

ניצה הרפז,

טיול טעימה ראשונה – 2015, טיול בטעם של עוד – 2016
"טיול רגוע ונעים, לא רצים ממקום למקום, הכל בניחותא ובשקט. המדריך אובידיו הוא מדריך אגדה!"

רות קלפוס,

טיול טעימה ראשונה – 2015, טיול בטעם של עוד – 2016
"סמכנו על לאה, יש לנו קשר אישי לרומניה וההיכרות האישית עם לאה הבטיחה טיול טוב. קלאמאמא מיוחדת בהכל! המטען בין ההבטחות למימוש, ההפתעות שהיו רק לטובה, הקצב שהתאים לכל המשתתפים, כולל אלו עם מוגבלויות מסוימות".

שלומית חצב, טיול טעימה ראשונה, 2015
"הטיול היה מהמם מבחינת תכנון דאגה למשתתפים. היה לנו גם מזל בחברה טובים והיה נפלא שהקבוצה הייתה קטנה וממושמעת הרווח היה שלנו. רומניה יפיפייה, וסדנאות האוכל היו מלמדים ושונה מכל טיול, כייף ללמוד על אוכל אותנטי מקומי שהיה טעים.
היה טיול מסודר, בתי המלון היו נקיים ומטופחים, היה אוכל טוב בכפרים ובערים. לא ישנו בבתי מלון אבל הכל היה מיוחד. אובידיו ולאה דאגו לכל איד בצורה אישית, הם תכננו טיול יפה מאוד למקומות לא שגרתיים ומאוד מיוחדים."

טובה סוויד, טיול טעימה ראשונה, 2015
היות וזאת הייתה לנו פעם ראשונה טיול ברומניה פשוט חווינו חוויה מקסימה ונהדרת. הנוף מדהים ובעיקר הברוקולי של העצים שלא גמרתי להתפעל מהם. וזה תלוי גם בחברים שהיו אתנו והמדריכה המהממת שלנו וגם המדריך אובידיו שאין עליו. זה משהו שאין לו תחליף. כל הכבוד שמצאת מדריך כזה. כמובן שנהננו מהטיול, עובדה שאנחנו מצטרפים לטיול ההמשך. לחברים ששואלים אותנו, אנחנו ממליצים מכל הלב.
טיול מהנה מאוד, הכל היה בסדר, כל מה שראינו היה נפלא!"

ניצה עמבר, טיול טעימה ראשונה, 2015
"חליתי וחזרתי לאחר 4 ימים לארץ, בימים בהם טיילתי הארגון והטיול היו נהדרים, אין טענות!"

בלהה, טיול טעימה ראשונה, 2015
"הקבוצה הייתה קטנה ואינטימית. המארגנת דאגנית – אמא אווזה. עמדה בכל ההבטחות. היתה יצירתיות במהלך הטיול, והמלווה מקומי מקסים בהתנהלותו. הכרתי ארץ שלא ידעתי, ואמליץ לחברי רק במתכונת זו לנסוע.
אהבתי את האתרים, הפעילות בערבים., לימוד הבישול, הקבוצה הקטנה, מארגנת הטיול המדהימה והרגישה….המדריך המקסים והסובלן….
אני ממליצה לכולם לצאת איתכם, גם בגללכם וגם בגלל האתרים היפים…ושכחתי את המלונות מיוחדים…"

לפרטים נוספים והרשמה, צרו עמי קשר